Reżim sanitarny w placówkach prywatnej opieki zdrowotej - kliniki, przychodnie oraz gabinety dentystyczne.

W obiektach prywatnej służby zdrowia panują ściśle określone zasady higieny.

Restrykcyjny reżim sanitarny w placówkach opieki zdrowia jest koniecznością ze względu na zwiększone ryzyko zarażeń drobnoustrojami chorobotwórczymi. Zagrożenie to w takim samym stopniu dotyczy personelu, jak i pacjentów. Nagromadzenie bakterii oraz wirusów przynoszonych przez odwiedzających placówki medyczne stanowi prawdziwe siedlisko groźnych chorób. Liczba osób przemieszczająca się na co dzień po korytarzach gabinetów lekarskich jest zawyżona, gdyż część chorych przybywa w towarzystwie zdrowych członków rodziny lub partnerów. Stanowi to nie małe wyzwanie dla ekip sprzątających, które muszą konsekwentnie przestrzegać określonego systemu utrzymania czystości.

Nikogo nie trzeba uświadamiać, że gdy w grę wchodzi zdrowie pacjentów stosowanie wysokiej jakości produktów powinno być podstawą. O ile kwestia ta jest dla wielu zrozumiała, nadal pozostaje pytanie – jak wybrać najlepsze środki higieny? Warto pamiętać, że cena nie jest jedynym wyznacznikiem rzeczywistej wartości produktu oraz jego skuteczności. Porównując oferty wielu sklepów polecamy zwrócić uwagę na takie aspekty jak specjalizacja dostępnych preparatów, certyfikaty potwierdzające ich działanie, dopasowanie asortymentu do potrzeb pracowników branży medycznej oraz renoma, jaką cieszą się marka produkujące wybrane produkty. Dokonując odpowiedzialnych zakupów, warto dodatkowo zwrócić uwagę na politykę firmę w kontekście ekologii oraz zrównoważonego rozwoju.

Środki higieny do gabinetów lekarskich czystość w przychodni

Rozkład obszary w placówkach opieki medycznej oraz ich charakterystyka.

W obiektach służby zdrowia, niezależnie od tego czy są to szpitale publiczne czy prywatne kliniki, obowiązuje stały podział stref, z których każda wymaga innych rozwiązań. Sektory te wyodrębnione zostały w oparciu o szczegółowe analizy, zaś przeprowadzone badania wykazały, że przy wyborze środków higienicznych należy brać pod uwagę do jakiej przestrzeni są dedykowane, by w optymalny sposób wykorzystać ich działanie.

Obszarem, który charakteryzuje się największym ryzykiem przenoszenia mikroorganizmów są strefy ogólnodostępne, takie jak korytarze, toalety czy poczekalnie. Odpowiednia kontrola czystości w tych miejscach jest kluczowa zwłaszcza w okresie zwiększonego zagrożenia epidemicznego. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie wysokiej jakości dozowników do mydła w płynie z łokciownikiem, a także dozowniki do mydła w pianie z sensorem ruchu.

Sala chorych jest miejscem, w którym również występuje duże natężenie ruchu. To właśnie tutaj osoby chore mają kontakt z odwiedzającymi, a czynności takie jak mycie pacjentów, a nawet wydawanie posiłków sprawia, że utrzymanie należytej czystości wymaga dużej uwagi. W tych pomieszczeniach, w których ilość wolnego miejsca jest na ogół ograniczona zaleca się stosowanie kompaktowych dozowników, umożliwiających optymalne zagospodarowanie przestrzeni.

Kolejnym z wydzielonych obszarów jest umywalnia przed blokiem operacyjnym, przy której następują przygotowania bezpośrednio przed samym zabiegiem. Jest to więc miejsce, w którym niezbędne okazać się mogą profesjonalne środki do dezynfekcji, wysokiej jakości ręczniki do rąk, ale również łagodne balsamy do rąk i ciała, które nie zawierają zapachowych ani barwiących środków i są polecane zwłaszcza dla osób, których dłonie są wystawione na częsty kontakt z wodą i mydłem.

Po przygotowaniu się do zabiegu, należy udać się do miejsca, w którym będzie on przeprowadzany, a więc do pokoju zabiegowego. To właśnie tu personel narażony jest na bliski kontakt z chorymi, zaś nie zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego może skutkować powstaniem infekcji bakteryjnej. W pomieszczeniu tym wykorzystać można jednorazowe podkłady medyczne oraz chusteczki higieniczne marki Tork.

Pomieszczenie socjalne jest z kolei obszarem, który różni się od pozostałych tym, że jest dla personelu drugim domem. To tutaj bowiem pielęgniarki jedzą, myją się, a także śpią, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka zakażenia. W dbaniu o higienę pomóc mogą miękkie ręczniki do mycia ciała oraz jednorazowe ręczniki do włosów.

Środki czystości do gabinetów dentystycznych środki higieniczne

Szerokie zastosowanie produktów higienicznych w służbie zdrowia.

Obok szpitali i przychodni środki marki Tork sprawdzą się również w klinikach medycyny estetycznej, gabinetach stomatologicznych oraz dermatologicznych. Obecnie w Polsce znajduje się ponad 20 tysięcy! prywatnych gabinetów dentystycznych, a sektor ten stale się rozwija. Wzrastają również wymagania odnośnie jakości usług oraz poziomu czystości. Przy tak dużej konkurencji, aby się wyróżnić należy postawić na innowacyjne rozwiązania. Istnieje wiele rozwiązań, które mogą przykuć uwagę do danego salony, a należą do nich m.in. prowadzenie polityki skupiającej się na dbałości o bezpieczeństwo klientów w dobie epidemii i wprowadzeniu dodatkowych środków ostrożności, co zostanie docenione przez osoby, które zagrożenie wirusem traktują bardzo poważnie. Inne sposoby to np. wykorzystanie odświeżaczy powietrza Tork lub linii stylowych dozowników, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu.

Jak można zauważyć, istnieją różne możliwości by zbudować prestiż swojej działalności. Wybierając najwyższej jakości produkty, mając na uwadze dobro pacjentów oraz zapewniając im bezpieczeństwo, zaś swojemu personelowi komfort pracy, łatwiej odniesiesz sukces. Zapoznaj się z pełną gamą asortymentu marki Tork, których dystrybutorem na polskim rynku jest firma BRAVOS. Szeroka oferta produktowa zapewni Twoim pacjentom wygodę, jakiej dotąd nie doświadczyli.

Źródło: Tork